CRNE BROJKE: Broj preminulih od korone u Španiji pramašio 50.000
BROJ preminulih od posledica virusa korona u Španiji premašio je danas 50.000, dok je broj zaraženih na 100.000 stanovnika prvi put opao posle skoro tri nedelje, pokazuju podaci Ministarstva zdravlja te zemlje.
Maske se nose i na otvorenom / Foto AP
Od četvrtka su registrovana 24.462 nova slučaja korona virusa, čime je ukupan broj zaraženih dostigao skoro 1,88 miliona, prenosi Rojters.
Broj preminulih porastao je za 298 na 50.122, pokazuju prvi objavljeni podaci od kako je počela vakcinacija protiv virusa u nedelju u Španiji.
Španski epidemiolog Fernando Simon rekao je na konferenciji za novinare da podaci pokazuju da je došlo do stabilizacije nivoa zaraženosti i smanjenje u broju preminulih.
On je, međutim, upozorio da bi podaci mogli da budu revidirani narednih dana pošto su, kako je naveo, božićni praznici verovatno prouzrokovali poremećaje u statistici, koju su prijavile regionalne vlasti.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RAMPA OD TRAMPA ZA MAKRONA: Diplomatski skandal na pomolu, Vašington sprema neviđeni udarac Parizu
SJEDINjENE Američke Države razmatraju odlaganje, ili čak blokiranje, imenovanja sledećeg francuskog ambasadora u Vašingtonu, što je potez bez presedana koji preti da produbi jaz između dva dugogodišnja saveznika, navode četiri izvora upoznata sa situacijom.
29. 07. 2026. u 19:12
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
MASOVNO ZATVARANjE PLAŽA U CG: Voda opasna za kupanje, ambulante pune bolesne dece - i na Slovenskoj plaži zabranjeno kupanje
NA NEKOLIKO popularnih plaža u Crnoj Gori uvedena je zabrana kupanja nakon što su analize pokazale da morska voda nije bezbedna.
30. 07. 2026. u 16:55 >> 18:54
Komentari (0)