DANAS SE RAZMATRAJU OŠTRE MERE: Bukti korona u Nemačkoj, Merkelova sprema nove korake
U JEKU porasta broja novozaraženih u Nemačkoj i učestalih poziva da vlada preduzme odlučnije korake i akciju, kancelarka Angela Merkel zakazala je za sutra sastanak s liderima saveznih pokrajina na kojem će se razgovarati o pooštravanju restriktivnih antiepidemijskih mera.
Foto Tanjug-AP
Iako je u Nemačkoj na snazi zabrana rada barova i restorana, škole i prodavnice još uvek rade, pa će se na sutrašnjem sastanku raspravljati o tome da li da se prodavnice zatvore pre božićnih praznika, javlja Rojters.
U poslednja 24 sata u Nemačkoj je evidentirano 28.438 novozaraženih i 496 smrtnih slučajeva među kovid pacijentima.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)