VRBOVALA ZA ISLAMSKU DRŽAVU: Uhapšena žena koju traže u Italiji zbog terorizma
ŽENA, za kojom se tragalo u Italiji zbog pokušaja da regrutuje ljude da se pridruže takozvanoj Islamskoj državi, uhapšena je danas u Tirani, saopštila je albanska policija za borbu protiv terorizma.
Depositphotos
Kako navodi policija, Lubjana Đečaj (43) biće izručena Italiji, gde ju je sud u Milanu osudio na tri godine zatvora zbog povezanosti sa terorističkim grupama.
Ona je odvedena u pritvor u Tirani, prenosi AP.
Lokalni mediji prenose da je Đečaj, koja je majka troje dece, pomagala da se organizuju venčanja ljudi u Albaniji i Italiji i onda ih slala u Siriju, preko Turske, kako bi se pridružili takozvanoj Islamskoj državi.
Sumnja se da je ona bila deo terorističke ćelije otkrivene 2014. godine u Italiji nakon što je sklopljen brak između jedne Italijanke i jednog Albanca.
Tada je u Italiji uhapšeno deset osoba.
Albanske vlasti tvrde da se u protklih četiri ili pet godina nijedan Albanac nije pridružio ekstremističkim grupama u Siriji ili Iraku.
Preporučujemo
ISIS SPREMAO UDARE U SKOPLjU! Uhapšena teroristička grupa i sprečen krvavi plan
03. 09. 2020. u 13:50
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)