KANCELARIJA SZO: Više od 1,23 miliona zaraženih u Afirici

Танјуг

30. 08. 2020. u 19:27

VIŠE od 24.000 slučajeva korona virusa potvrđeno je u afričkim državama u poslednja 24 sata, čime je ukupan broj zaraženih u Africi premašio 1,23 miliona, saopštila je danas Regionalna kancelarija Svetske zdravstvene organizacije za Afriku.

КАНЦЕЛАРИЈА СЗО: Више од 1,23 милиона заражених у Афирици

Foto: AP Photo/ Sunday Alamba

Kako precizira TASS, u poslednja 24 sata zabeleženo je još 24.767 slučajeva korona virusa, a ukupno do sada 1.236.623.

Preminulo je još 813 ljudi, čime je ukupan broj žrtava dostigao 29.419.

Od korona virusa oporavilo se ukupno 968.000 pacijenata.

Najveći broj zaraženih i preminulih od posledica korona virusa ima Južnoafričke Republika, u kojoj je potvrđeno 622.551 obolelih i 13.981 preminuli.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (1)

KALATES POKOPAO ŽELJKA OBRADOVIĆA: Novi trener Partizana nam je dao dodatnu motivaciju!