REKORDAN BROJ NOVOZARAŽENIH: SZO - 284.196 slučajeva virusa korona
SVETSKA zdravstvena organizacija izvestila je da je u petak zabeležen rekordni porast broja slučajeva korona virusa na globalnom nivou, jer je tokom protekla 24 časa registrovano ukupno 284.196 novih slučajeva.
Foto
Najveći porast zabeležen je u Sjedinjenim Američkim Državama, Brazilu, Indiji i Južnoj Africi, navedeno je u izveštaju, preneo je Rojters.
Prethodni rekord u broju novih slučajeva zabeležen je 18. jula kada je iznosio 259.848.
Broj smrtnih slučajeva porastao je za 9.753, što je najveći broj preminulih u jednom danu posle 30. aprila kada je bilo registrovano 9.797 smrtnih slučajeva.
Tokom jula prosečan broj preminulih bio je oko 5.000, dok je junu taj broj iznosio oko 4.600.
Preporučujemo
EVO KAKO KORONA NAPADA: Naučnici otkrili enzim kovida-19 koji vara imuni sistem
24. 07. 2020. u 17:25
VIŠE UMRLIH BILO PRE KORONE: Iznenađujući podaci Republičkog zavoda za statistiku
24. 07. 2020. u 17:14
RAT BESNI NA BLISKOM ISTOKU: Eksplozije u Teheranu, Tramp priča o predaji Irana (VIDEO)
13. 03. 2026. u 07:14 >> 13:36
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
GORI AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Hitno se oglasila Centralna komanda SAD
DANAS je na američkom nosaču aviona USS Gerald R. Ford (CVN-78) izbio požar, koji je u međuvremenu ugašen.
12. 03. 2026. u 16:38
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (1)