EVROPLJANI SEDELI U HOTELU I ČEKALI: Nisu mogli da prisustvuju pregovorima o Ukrajini u Ženevi
EVROPSKE delegacije na pregovorima o Ukrajini u Ženevi sedele su u hotelu, čekajući njihov završetak, saopštio je izvor RIA Novosti.
Foto: Profimedia
- Oni su jednostavno sedeli u hotelu i čekali - rekao je on.
Kako je ranije naveo izvor agencije, Britanci predvođeni savetnikom za bezbednost premijera Kira Starmera, Džonatanom Pauelom, želeli su da saznaju ishod sastanka. Pregovore su takođe pratili predstavnici Nemačke, Francuske i Italije.
Treći krug pregovora i razgovori iza zatvorenih vrata
Treći krug pregovora počeo je u Švajcarskoj u utorak. Prvog dana sastanak je trajao šest sati, drugog dana dva, a pred odlazak iz Ženeve predsednik ruske delegacije Vladimir Medinski razgovarao je sa ukrajinskom stranom još dva sata iza zatvorenih vrata. Kako tvrdi ukrajinska strana, u tim razgovorima učestvovali su sekretar SNBO Rustem Umerov i šef frakcije "Sluga naroda" u Vrhovnoj radi David Arahamija.
Američku delegaciju predvodili su specijalni izaslanik Bele kuće Stiv Vitkof i zet predsednika SAD Donalda Trampa Džared Kušner, dok je ukrajinsku delegaciju predvodio šef kabineta Vladimira Zelenskog Kiril Budanov*.
Putin će biti obavešten u najkraćem roku
Kako su naveli u Kremlju, članovi ruske pregovaračke grupe izvestiće Vladimira Putina o rezultatima razgovora u najkraćem roku. Portparol predsednika odbio je da govori o rezultatima sastanka, kao i da oceni učešće predstavnika Sjedinjenih Država. Komentar o produktivnosti ukrajinskih pregovarača takođe nije dat.
Ipak, naglasio je da kraće trajanje razgovora drugog dana ne znači da nije bilo napretka, iako su pregovori bili složeni.
(RIA)
Preporučujemo
RUSKA PVO U RATU SA STOTINAMA DRONOVA! Moskva: Srušili smo čak 274 ukrajinske letelice
01. 08. 2026. u 12:21
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RAMPA OD TRAMPA ZA MAKRONA: Diplomatski skandal na pomolu, Vašington sprema neviđeni udarac Parizu
SJEDINjENE Američke Države razmatraju odlaganje, ili čak blokiranje, imenovanja sledećeg francuskog ambasadora u Vašingtonu, što je potez bez presedana koji preti da produbi jaz između dva dugogodišnja saveznika, navode četiri izvora upoznata sa situacijom.
29. 07. 2026. u 19:12
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
MASOVNO ZATVARANjE PLAŽA U CG: Voda opasna za kupanje, ambulante pune bolesne dece - i na Slovenskoj plaži zabranjeno kupanje
NA NEKOLIKO popularnih plaža u Crnoj Gori uvedena je zabrana kupanja nakon što su analize pokazale da morska voda nije bezbedna.
30. 07. 2026. u 16:55 >> 18:54
Komentari (0)