KINA JE SPREMNA: Zajedno sa Rusijom za bezbednost i stabilnost u svetu

В.Н.

27. 01. 2026. u 13:30

Kina je spremna da zajedno sa Rusijom doprinosi globalnoj bezbednosti i stabilnosti, izjavio je ministar odbrane Kine Dong Džun u razgovoru sa ministrom odbrane Rusije Andrejem Belousovom putem video-veze.

КИНА ЈЕ СПРЕМНА: Заједно са Русијом за безбедност и стабилност у свету

Foto: Profimedia/Ilustracija

„Kina je spremna da zajedno sa Rusijom savesno sprovodi važne dogovore postignute od strane šefova dve države, da jača stratešku saradnju i obogaćuje sadržaj te saradnje“, prenosi reči Dong Džuna Centralna televizija Kine.

Kineski ministar odbrane je dodao da je Peking spreman da sa Moskvom radi na unapređenju mehanizama razmene i zajedničkom jačanju sposobnosti za odbranu od različitih rizika i izazova, ali i na zajedničkom doprinosu globalnoj bezbednosti i stabilnosti.

Ranije je Belousov saopštio da je saradnja Rusije i Kine u vojnoj sferi važan faktor u održavanju globalne i regionalne stabilnosti.

(Sputnjik)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

ZNANJE POKREĆE BUDUĆNOST: Moć mladih u zajedničkom kreiranju obrazovanja