UMEROV PORUČIO: Ukrajina može da proizvede četiri miliona dronova godišnje

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

27. 06. 2025. u 23:33

MINISTAR odbrane Ukrajine Rustev Umerov izjavio je danas da su ukrajinske kompanije povećale svoje industrijske kapacitete kako bi mogle da proizvedu četiri miliona dronova godišnje.

УМЕРОВ ПОРУЧИО: Украјина може да произведе четири милиона дронова годишње

Foto Tanjug/AP/Evgeniy Maloletka

-Ukrajinski proizvođači će ove godine isporučiti četiri miliona dronova na front, dok je ukrajinska vojska već dobila do 1,5 miliona dronova, rekao je Umerov na konferenciji za novinare, prenosi Kijev independent.

Prema njegovim rečima, vlada trenutno izdvaja 2,5 milijardi grivni (60 miliona dolara) mesečno za timove za direktnu nabavku.

Od početka sukoba, Ukrajina se u velikoj meri fokusirala na razvoj i raspoređivanje naprednih bespilotnih sistema.

Od aprila 2025. godine, više od 95 odsto dronova koje koriste ukrajinske snage na prvoj liniji fronta su domaće proizvodnje.

I Ukrajina i Rusija se sve više oslanjaju na ratovanje dronovima, koristeći vazdušne, pomorske i kopnene dronove za izviđanje i borbene operacije, što tehnološke inovacije čini ključnom komponentom rata, navodi ukrajinski portal.

(Tanjug)

BONUS VIDEO - PONUDA NA SAJMU AUTOMOBILA: Pogledajte kako izgledaju novi modeli

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.

11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39

Komentari (0)

UDAR DRONOVIMA I RAKETAMA: Hezbolah izveo niz napada na sever Izraela