RUSKO MINISTARSTVO ODBRANE: Kijev povećao broj napada na energetsku infrastrukturu
UKRAJINSKE trupe su povećale broj napada na energetsku infrastrukturu u Kurskoj i Belgorodskoj oblasti, saopštilo je danas rusko Ministarstvo odbrane.
Foto:Foto: EPA-EFE/YURI KOCHETKOV
- Bez obzira na izjave ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog o navodnom prekidu namernog uništavanja ruskih energetskih objekata koje sprovodi kijevski režim, Oružane snage Ukrajine samo su povećale broj napada na energetsku infrastrukturu u Kurskoj i Belgorodskoj oblasti Ruske Federacije - napominje se u saopštenju ministarstva, prenosi RIA Novosti.
Napominje se da su u petak u Belgorodskoj oblasti, Oružane snage Ukrajine gađale dronovima objekat kompanije Belgorodenergo, trafostanicu i transformator, što je, kako navode, rezultiralo gašenjem kompletne trafostanice.
- Ovi napadi su doveli do oštećenja energetske infrastrukture i nestanka struje za hiljade civila - naglasilo je Ministarstvo odbrane.
Prošle nedelje, predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa svojim američkim kolegom Donaldom Trampom. Između ostalog, ruski lider je pozitivno odgovorio na ideju da se strane u sukobu međusobno uzdrže od napada na objekte energetske infrastrukture 30 dana i dao vojsci odgovarajuća uputstva.
Kasnije je Zelenski rekao da će Ukrajina podržati predlog da se zaustave napadi na energetsku infrastrukturu.
Ali samo nekoliko sati nakon razgovora lidera Rusije i Sjedinjenih Američkih Država, Kijev je sa tri drona napao pumpnu stanicu Kavkazska u Krasnodarskoj oblasti.
Ovaj udar je bio prvi u nizu napada na energetsku infrastrukturu koje su izvele ukrajinske oružane snage tokom prekida vatre, podseća ruska agencija.
Preporučujemo
PORUKA ZELENSKOM IZ VRHOVNE RADE: Ovaj potez staviće tačku na njegov režim
29. 03. 2025. u 17:01
RUSKE SNAGE STIGLE DO KRASNOARMEJSKA: Ukrajinci pokušavaju kontraofanzivu
29. 03. 2025. u 15:59
TRAMP IMA NOVI SPORAZUM ZA ZELENSKOG Ukrajinci zgroženi: "Ovo je pljačka"
29. 03. 2025. u 15:29
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)