MAKRON I STRAMER U ĐAVOLJSKOJ AKCIJI: Francuz i Britanac pokušaće da ubede Trampa da odustane od pregovora sa Rusijom
FRANCUSKI predsednik Emanuel Makron i britanski premijer Kir Starmer pokušaće da ubede američkog predsednika Donalda Trampa da odustane od bilateralnih pregovora sa Rusijom o Ukrajini, piše Tajms.
Foto: EPA/Shutterstock/ilustracija
Makron je u ponedeljak stigao u Vašington. On želi da obezbedi uključivanje Evropske unije u pregovarački proces.
Starmer će posetiti američku prestonicu u četvrtak 27. februara sa istim ciljem.
- Svako od njih će pokušati da ubedi Trampa da odustane od bilateralnih mirovnih pregovora sa Moskvom u zamenu za posvećenost Evrope da obezbedi buduću bezbednost Ukrajine - navodi se u tekstu.
Kako prenosi BFMTV, Makron želi da ubedi Trampa da Rusija i dalje predstavlja pretnju i da bi mogla da prekrši primirje ako do njega dođe.
Preporučujemo
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
GORI AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Hitno se oglasila Centralna komanda SAD
DANAS je na američkom nosaču aviona USS Gerald R. Ford (CVN-78) izbio požar, koji je u međuvremenu ugašen.
12. 03. 2026. u 16:38
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)