"HAMAS STVARA KRIZU U POSLEDNJEM TRENUTKU" Netanjahu: Hvala Trampu i Bajdenu, ali konačni dogovor nije postignut
KANCELARIJA izraelskog premijera Benjamina Netanjahua tvrdi da je Hamas odustao od nekih delova dogovora i da stvara "krizu u poslednjem trenutku" finalizacije sporazuma o oslobađanju talaca i primirju u Gazi.
Tanjug
- Hamas odustaje od dogovora i stvara krizu u poslednjem trenutku koja sprečava sporazum - navodi se u saopštenju kabineta izraelskog premijera, prenosi Tajms of Izrael.
Navedeno je i da se izraelska vlada neće sastajati da potvrdi sporazum sve dok posrednici ne obaveste Izrael da je Hamas prihvatio sve elemente dogovora.
Američki predsednik Džozef Bajden zvanično je juče saopštio da su Izrael i Hamas postigli dogovor o primirju i oslobađanju talaca koji će okončati sukobe u Gazi i povećati humanitarnu pomoć palestinskim civilima.
Katarski premijer šeik Mohamed bin Abdul Rahman el Tani rekao je da će sporazum stupiti na snagu u nedelju, nakon što ga odobri izraelska vlada.
Foto Tanjug/AP
Dogovor podrazumeva početnu fazu prekida vatre
Dogovor podrazumeva početnu fazu prekida vatre od šest nedelja, kao i postepeno povlačenje izraelskih snaga i oslobađanje talaca koje Hamas drži u zamenu za palestinske zatvorenike u Izraelu.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu zahvalio se novoizabranom predsedniku SAD Donaldu Trampu i odlazećem predsedniku Džozefu Bajdenu za pomoć u obezbeđivanju prekida vatre sa Hamasom koje će dovesti do oslobađanja talaca, ali je nastavio da insistira na tome da konačni dogovor nije potpisan, i da nisu precizirani svi detalji, navodi izraelski portal.
(Tanjug)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
TRAMPOV ČOVEK SE OGLASIO O KRAJU RATA U UKRAJINI "Obe strane moraju da dobiju nešto"
15. 01. 2025. u 20:34
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)