UKRAJINCI NAPALI RUSKU VOJNU BAZU: Dejstvovao HIMARS, zgrada potpuno uništena (VIDEO)

Ђорђе Грмуша
Đorđe Grmuša

01. 01. 2025. u 07:43

UKRAJINA je objavila kako su njene snage uništile rusku vojnu komandu u južnoj regiji Zaporožja.

УКРАЈИНЦИ НАПАЛИ РУСКУ ВОЈНУ БАЗУ: Дејствовао ХИМАРС, зграда потпуно уништена (ВИДЕО)

Foto: Tviter printskrin/ Anton Gerashchenko

Na društvenim mrežama objavljen je i snimak koji navodno prikazuje trenutak napada. Ukrajinska vojno-obaveštajna služba (GUR) izjavila je kako je napad izveden u zajedničkoj operaciji s jednom od ukrajinskih vojnih grupa.

Zaporožjeje jedno od četiri regije koje je ruski predsednik Vladimir Putin, koji je pokrenuo invaziju u februaru 2022. godine, proglasio anektiranim, iako nije u potpunosti pod kontrolom Moskve.

Ukrajinske tvrdnje o uspešnom napadu na važnu rusku bazu pružiće moralnu podršku uprkos upozorenjima Kijeva da Moskva planira veliki ofanzivni napad u toj regiji, piše Njuzvik.

Bez navođenja datuma ili tačne lokacije, GUR je izjavio kako su u operaciji s grupom Tavria "uništili rusku komandu u privremeno okupiranoj regiji Zaporožja".

- Vazdušnim izviđanjem Odeljenja za aktivne operacije GUR-a identifikovana je lokacija komande. Zajedno s Tavrijskom grupom snaga, izveli su precizan raketni napad na cilj. Operacija je rezultirala uništenjem komande, pri čemu je eliminisano šest ruskih vojnika, dok su tri teško povređena - objavio je GUR.

Način napada nije preciziran, iako je nalog "War Translated na platformi X objavio da je zgrada uništena napadom iz američkog HIMARS-a.

(Index.hr)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

ISTORIJSKA ODLUKA! Mečevi imaju ČETVRTINE na Svetskom prvenstvu u fudbalu u Americi, Kanadi i Meksiku!