"MAKRONOVO VREME JE PROŠLO" Le Penova: Pripremam se za vanredne parlamentarne izbore
LIDERKA francuske ekstremno desničarske stranke Nacionalno okupljanje (RN) Marin le Pen izjavila je danas da se priprema za vanredne predsedničke izbore, uverena da je vreme predsednika Emanuela Makrona na toj funkciji "gotovo isteklo".
Foto: Tanjug/AP
Le Penova, koja je zaslužna za značajan porast rejtinga svoje stranke, smatra se vodećim kandidatom za predsedničke izbore, navodi dnevni list Parizijen.
Le Penova se prvi put sučelila sa Makronom na izborima 2017. godine, a drugi put 2022. godine kada je ostvarila značajno bolji rezultat, ali nedovoljan s obzirom na to da je aktuelni francuski predsednik reizabran.
- Iz predostrožnosti se pripremam za vanredne predsedničke izbore uzimajući u obzir krhkost Emanuela Makrona. Emanuel Makron je gotov ili skoro gotov - izjavila je ona u intervjuu za Parizijen i ocenila da je pozicija Makrona oslabljena kako na domaćem, tako i na međunarodnom planu.
Makron je više puta izjavio da nema nameru da podnese ostavku.
(Tanjug)
Preporučujemo
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)