KAMALA OVO NIJE OČEKIVALA: Student prekinuo govor Harisove u znak protesta
JEDAN student prekinuo je u znak protesta govor potpredsednice SAD i demokratske predsedničke kandidatkinje Kamale Haris na univerzitetu u Milvokiju, optužujući Izrael da je počinio "genocid" tokom operacije protiv palestinske militantne grupe Hamas u Pojasu Gaze.
Foto: AP Photo/Brynn Anderson
Student, koji je nosio kefiju, prekinuo je govor Harisove na Univerzitetu Viskonsin-Milvoki optužujući je da podržava Izrael koji je, kako je naveo, počinio genocid u Pojasu Gaze, preneo je Tajms of Izrael.
- Poštujem vaše pravo da govorite. Znam o čemu pričate. Želim prekid vatre - odgovorila je Haris studentu.
Obezbeđenje je zatim izvelo studenta iz sale, dok je govorio o broju žrtava u Gazi, a Harisova je rekla da nije došla na univerzitet da bi govorila o Pojasu Gaze, ali da je to realnost i da poštuje glas studenta.
Pojedini mediji su objavili da se, izjavom da je to realnost, Harisova saglasila sa tvrdnjom studenta da je Izrael počinio "genocid" u Pojasu Gaze, dok su drugi naveli da se saglasila sa njegovom izjavom o broju žrtava u palestinskoj enklavi koji je objavilo Ministrastvo zdravlja u Gazi.
(Tanjug)
BONUS VIDEO: RUSKI KASKADER PRKOSI SMRTI: Pogledajte zavisnika o adrenalinu
Preporučujemo
KAMALA JASNA: Ubistvo Jahje Sinvara prilika za primije na Bliskom istoku
19. 10. 2024. u 22:00
"MOJ MANDAT NEĆE BITI NASTAVAK BAJDENOVE POLITIKE": Kamala Haris jasnija nego ikad
17. 10. 2024. u 07:58
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)