SNAŽNO NEVREME POGODILO OVAJ DEO EVROPE: Upaljen crveni meteoalarm, zatvorene škole
U ITALIJI je danas izdato upozorenje na jako oluje i vetrove u predelu od Trsta do Toskane, a crveni meteoalarm izdat je za severni region Lombardija, gde su zatvorene srednje škole u Bergamu i Leku.
Foto: AP
Narandžasta uzbuna izdata je za regije Emilija, Trentino i Veneto, dok je žuti meteoalarm aktiviran u Alto Adiđeu, Romanji i Liguriji, prenosi Rai.
Zbog nevremena koje je zahvatilo jezero Komo, došlo je do poplava i klizišta, a u toku je procena štete.
Vlasti upozoravaju na još mogućih poplava i savetuju oprez na putevima, zbog intenzivnih padavina i olujnih udara.
(Tanjug)
BONUS VIDEO: PUSTOŠ POSLE POPLAVA U ČEŠKOJ: Prijavljeni prvi smrtni slučajevi
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
MILTON OPUSTOŠIO FLORIDU, DA LI EVROPA IMA RAZLOGA ZA STRAH: Meteorolog Todorović otkrio kakvo vreme čeka Srbiju
10. 10. 2024. u 15:26 >> 16:56
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SVE KLjUČA OKO FOKLANDSKIH OSTRVA: Argentinski predsednik poslao poruku koja će razbesneti Britance
PREDSEDNIK Argentine Havijer Milej izjavio je da je njegova vlada "svakim danom sve bliže" povratku suvereniteta nad Foklandskim ostrvima, produbljujući diplomatski spor izazvan politički obojenim slavljem reprezentacije Argentine nakon pobede nad Engleskom na Svetskom prvenstvu ranije ove sedmice, piše briselski portal Politiko.
17. 07. 2026. u 14:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)