"ZA GODINU DANA NIKO NEĆE OSTATI ŽIV" Karlson: Ishitreni koraci Vašingtona mogli bi da dovedu do nuklearnog sukoba
ISHITRENI koraci Vašingtona, koji izazivaju napetost u odnosima sa Moskvom, mogli bi da dovedu do nuklearnog sukoba koji bi uništio život na planeti, izjavio je američki novinar Taker Karlson.
Foto: Profimedia
Prema njegovim rečima, mnogi u Sjedinjenim Američkim Državama ne razumeju da je Vašington, u stvari, u stanju „gorućeg rata“ sa Rusijom.
Rast tenzija mogao bi da dovede do razmene nuklearnih udara, što bi rezultiralo lančanom reakcijom koja će uništiti ceo svet, upozorio je Karlson.
- Za godinu dana niko neće ostati živ ako nastavimo da kao u snu idemo ka većem ratu sa Rusijom - naglasio je on.
Podsetimo, jedna od novih izmena ruske nuklearne doktrine predviđa da pouzdane informacije o masovnom lansiranju vazdušno-kosmičkog oružja na Rusiju mogu postati osnova za nuklearni odgovor Moskve. Ruski predsednik Vladimir Putin je na sednici Saveta bezbednosti o nuklearnom obuzdavanju predložio da se unese niz pojašnjenja po pitanju uslova primene nuklearnog oružja.
Putin je istakao da Rusija zadržava pravo da upotrebi nuklearno oružje prilikom agresije na nju, između ostalog i ako neprijatelj bude koristio konvencionalno oružje - ako to bude predstavljalo pretnju vitalnim interesima države.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
BAJDEN ZAPRETIO IZRAELU: Neću podržati vaše napade na iranska nuklearna postrojenja
03. 10. 2024. u 07:31
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)