PREDIZBORNA ANKETA: Haris ima prednost od četiri procentna poena nad Trampom u tri ključne države
DEMOKRATSKA kandidatkinja za predsednicu SAD Kamala Haris ima prednost nad republikanskim rivalom Donaldom Trampom od četiri procentna poena u tri ključne države - Viskonsinu, Pensilvaniji i Mičigenu, pokazala je nova anketa Njujork tajmsa i Koledža Sijena.
Foto: Tanjug/AP
Haris je ispred Trampa za četiri procentna poena u te tri države, odnosno 50 do 46 odsto među mogućim glasačima u svakoj državi, prema anketama sprovedenim od 5. do 9. avgusta.
Margina greške je između 4,8 i 4,3 procentna poena, a u anketama je intervjuisano 1.973 moguća glasača, prenosi Rojters.
Ipsosova anketa objavljena u četvrtak pokazala je da Haris vodi u predsedničkoj trci nad Trampom sa 42 odsto prema 37, odnosno pet procentnih poena na nacionalnom nivou.
Predsednik SAD Džo Bajden odustao je od nastavka trke za reizbor nakon lošeg nastupa u debati sa Trampom i podržao Haris.
Podrška SAD izraelskom ratu u Gazi, dovela je do velikih protesta i protivljenja protiv Bajdenove administracije u ovim saveznim državama, a posebno u Mičigenu od strane liberalnih, muslimansko-američkih i arapsko-američkih grupa.
Oko 200.000 ljudi iz te tri države bilo je "neposvećeno" podršci Bajdenu na demokratskim predizborima, pozivajući se na politiku SAD u Gazi.
Kako navodi Rojters, Haris nije pokazala suštinske razlike u politici u odnosu na Bajdena po pitanju Gaze, ali je njen ulazak u trku promenio dinamiku budući da su prethodne ankete pokazivale da je Tramp imao prednost nad aktuelnim predsednikom.
Tanjug
BONUS VIDEO - RUSKA KRSTARICA U MEDITERANU: Tihookeanska flota izvodi vežbe
Preporučujemo
"MAJKROSOFT" TVRDI: Iran pokušava da se umeša u američke izbore... i Kina i Rusija
10. 08. 2024. u 16:16
AMERIČKI MEDIJI: Trampov potpredsednik odbio razgovore sa Kijevom o F-16
07. 08. 2024. u 18:51
VENECUELA TONE U HAOS: Tramp najavio novi napad, tranziciju sprovodimo do kraja; CIA učestvovala? (FOTO/VIDEO)
U GLAVNOM gradu Venecuele, Karakasu, odjeknule su eksplozije, a grad su u niskom letu nadletali avioni, javljaju svetski mediji. Američki predsedik Donald Tramp objavio je da je predsednik Venecuele Nikolas Maduro uhvaćen zajedno sa suprugom i prebačen iz zemlje.
03. 01. 2026. u 07:45 >> 17:48
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
Provokativni selfi iz kade, Anica Lazić mokra do kože (FOTO)
NA OBJAVLjENIM snimcima i fotografijama Anica se najpre pojavila u bade-mantilu, opuštena i nenametljiva, da bi potom podelila i kadar iz kade.
03. 01. 2026. u 11:51
Komentari (0)