PISTORIJUS: Nemačka obezbeđuje Kijevu novi paket naoružanja vredan pola milijarde evra
NEMAČKA će obezbediti Ukrajini novi paket naoružanja vredan oko 500 miliona evra, najavio je nemački ministar odbrane Boris Pistorijus tokom nenajavljene posete Odesi.
Foto AP
-Nastavićemo da vas podržavamo u vašim odbrambenim akcijama, rekao je nemački ministar na sastanku sa ukrajinskim kolegom Rustemom Umerovom, prenosi Dojče vele.
Prema njegovim rečima, Nemačka će u narednom paketu vojne pomoći Ukrajini isporučiti veliki broj raketa za sisteme PVO tipa Iris-T, dronove za izviđanje i borbena dejstva u Crnom moru, neophodne rezervne delove za artiljerijske sisteme koje je Nemačka ranije isporučila, rezervne motore za tenkove Leopard, kao i milion komada municije za malokalibarsko oružje.
Pistorijus je naveo da je deo oružja već spreman za isporuku, a da će 2025. godine početi i isporuka 18 najnovijih samohodnih haubica RCH-155.
Pored toga, Nemačka će finansirati kurseve za obuku ukrajinskih tehničara, dodao je nemački ministar.
Dan ranije, Švedska je najavila veliki paket pomoći Ukrajini vredan više od 1,2 milijarde dolara.
Ovaj paket između ostalog uključuje avion za radarsko izviđanje i komandovanje i kontrolu ASC 890, napredne rakete vazduh-vazduh srednjeg dometa (RB 99-AMRAAM), flotu oklopnih transportera Pbv 302, artiljerijsku municiju 155 mm, satelitske komunikacione terminale itd.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSKI BOMBARDER: Let SU-25 u borbenim misijama iznad zone sukoba u Ukrajini
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala
Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.
11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39
Komentari (0)