"IRANSKOM NARODU JE BOLJE BEZ NJEGA" Sramna izjava Blinkena: Ne žalimo zbog Raisija
AMERIČKI državni sekretar Antoni Blinken izjavio je da su iranski narod i svet u celini imali koristi od smrti iranskog predsednika Ebrahima Raisija.
Foto: EPA
- Imajući u vidu užasna dela u koja je bio umešan kao sudija i predsednik, i činjenicu da on ni najmanje ne može da bude umešan u njih, da, iranskom narodu je verovatno bolje... Mi definitivno ne tugujemo zbog njegove smrti - rekao je na pitanje senatora Teda Kruza da li je "svet bolje mesto sada kada je Raisi mrtav".
Blinken je rekao da SAD ne žale zbog Raisijeve smrti i da neće proglasiti trenutak ćutanja u UN u njegovo sećanje.
Istovremeno, Stejt department je prethodnog dana izrazio saučešće povodom smrti iranskog predsednika.
Helikopter u kojem su bili iranski predsednik Ebrahim Raisi, ministar inostranih poslova Hosein Amir Abdolahijan i drugi zvaničnici srušio se 19. maja na severozapadu zemlje u regionu Verzegan.
Delegacija se vraćala iz posete Azerbejdžanu, gde su Raisi i njegov azerbejdžanski kolega Ilham Alijev učestvovali na ceremoniji otvaranja hidroelektrana Giz Galasi i Hudaferin na graničnoj reci Araks.
BONUS VIDEO: SLOVAČKI PREMIJER PREDVIĐA SOPSTVENI ATENTAT - Ova frustracija će dovesti do ubistva
Preporučujemo
IRAN TRAŽIO POMOĆ OD AMERIKE NAKON PADA HELIKOPTERA: Stigao šok odgovor iz Vašingtona
20. 05. 2024. u 20:58
SVE GORI NA BLISKOM ISTOKU: Sirene zavijaju širom Izraela, počeo novi napad; Iran silovito udara po američkim bazama (FOTO/VIDEO)
DRUGI dan rata na Bliskom istoku, pratite sa nama dešavanja uživo.
01. 03. 2026. u 07:31 >> 22:56
OTKRIVENO KAKO JE UBIJEN HAMNEI: Jedna greška ga koštala života, Tramp imao neočekivanog saveznika
SKRIVEN duboko u svom bunkeru, Ali Hamenei nije očekivao drzak dnevni napad u samom srcu svoje moći.
01. 03. 2026. u 19:16
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)