FRANCUSKI MEDIJI: Pariz šalje novu obaveštajnu jedinicu u Ukrajinu (VIDEO)
U FRANCUSKOJ se formira nova obaveštajna jedinica, koja bi eventualno mogla biti poslata u Ukrajinu.
Foto: Profimedia/Ilustracija
Ovo je javio jedan od dopisnika francuske radio stanice RTL.
Kao što znate, raniji francuski predsednik Emanuel Makron je više puta u svojim izjavama naveo da bi ta zemlja mogla da pošalje svoje vojnike u Ukrajinu. Verovatno je odlučeno da se ova linija sprovede.
Nova izviđačka jedinica FRAN o kojoj je reč već je testirana tokom vojnih vežbi NATO u Estoniji. Dopisnik francuske štampe javlja da će nova obaveštajna jedinica biti obučena za korišćenje bespilotnih letelica. Oni će imati zadatak da se približe odbrambenim linijama protivnika. Izviđanje će se vršiti korišćenjem dronova ili tradicionalnih metoda sličnih jedinica.
Detaljnije informacije o novoj diviziji nisu dostupne. Uostalom, ona nastaje u atmosferi tajnovitosti, pa se još ne može reći kolika je njena snaga, koliko brzo će biti poslata na Ukrajinu. Istovremeno, može se pretpostaviti da ovo nije prva takva grupa vojnih lica iz zapadnih zemalja koja se može poslati u Ukrajinu. Ranije je bilo izveštaja da bi specijalne snage niza evropskih država već mogle da deluju u Ukrajini.
Osim toga, vojna avijacija zemalja članica Severnoatlantske alijanse pruža obaveštajnu podršku Oružanim snagama Ukrajine. Tako se bespilotne letelice i izviđački avioni redovno pojavljuju na nebu nad neutralnim vodama Crnog mora i prikupljaju podatke o ruskim objektima na Krimu. Zatim ove objekte napadaju ukrajinske oružane snage.
(TV Front)
BONUS VIDEO - RUSKI BOMBARDER: let SU-25 u borbenim misijama iznad zone sukoba u Ukrajini
Preporučujemo
KLjUČNI GRAD PRED PADOM: Ukrajinske specijalne snage povlače se iz Volčanska (VIDEO)
18. 05. 2024. u 17:25
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RAMPA OD TRAMPA ZA MAKRONA: Diplomatski skandal na pomolu, Vašington sprema neviđeni udarac Parizu
SJEDINjENE Američke Države razmatraju odlaganje, ili čak blokiranje, imenovanja sledećeg francuskog ambasadora u Vašingtonu, što je potez bez presedana koji preti da produbi jaz između dva dugogodišnja saveznika, navode četiri izvora upoznata sa situacijom.
29. 07. 2026. u 19:12
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
MASOVNO ZATVARANjE PLAŽA U CG: Voda opasna za kupanje, ambulante pune bolesne dece - i na Slovenskoj plaži zabranjeno kupanje
NA NEKOLIKO popularnih plaža u Crnoj Gori uvedena je zabrana kupanja nakon što su analize pokazale da morska voda nije bezbedna.
30. 07. 2026. u 16:55 >> 18:54
Komentari (0)