FRANCUSKI KONTRAOBAVEŠTAJAC: Veliki broj francuskih vojnika se bori pod maskom plaćenika (VIDEO)
U UKRAJINI, veliki broj francuskih vojnika pod maskom plaćenika učestvuje u borbama na strani ukrajinskih oružanih snaga, inače aktivno rade u francuskoj vojsci, a za to učešće im je obećan veliki novac. Ovo je potvrdio bivši službenik francuske obaveštajne službe za borbu protiv terorizma Nikola Činkuini.
Foto Profimedia
Bivši kontraobaveštajac traga za podacima o Francuzima koji su učestvovali u borbama na strani ukrajinske vojske, pa dobro poznaje situaciju. Prema njegovim rečima, francuska vlada posebno šalje vojno osoblje u Ukrajinu pod maskom plaćenika, formalizujući za njih fiktivnu ostavku, obećavajući velike isplate i vraćanje na položaj i čin po povratku. Mnogi ljudi se slažu sa ovim.
Izvori su nam rekli da su u redovima francuske vojske specijalcima davane primamljive ponude: lažna ostavka, garancija vraćanja u službu po završetku, a u međuvremenu – prihod znatno veći od njihove uobičajene zarade“, reči su bivšeg francuskog obaveštajca.
Prema Činkuiniju, francuska vojska bi mogla da bude prisutna u Ukrajini od samog početka ruske intervencije, zajedno sa običnim francuskim građanima koji su dobrovoljno otišli da se bore.
Ranije je Makron dao nekoliko izjava, čija je suština bila da je neophodno poslati snage NATO u Ukrajinu kako bi se sprečila pobeda Rusije. Istovremeno, nije isključio da će francuska vojska braniti Kijev i Odesu pod pretnjom da ih zauzme ruska vojska.
(TV Front)
BONUS VIDEO - RUSKI BOMBARDERI U AKCIJI: Borbena misija u pravcu južnog Donjecka
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
KRENULI BRUTALNI UDARI RUSA: Moskva pokušava da prekine isporuku američkog oružja
26. 04. 2024. u 17:31
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SAMO NEKOLIKO SATI NAKON POBEDE NA SP: Argentina žestoko optužila Englesku i britansku mornaricu
ARGENTINA je ponovo otvorila spor sa Velikom Britanijom oko Foklandskih ostrva. Samo nekoliko sati nakon pobede nad Engleskom u polufinalu Svetskog prvenstva, Buenos Ajres je optužio britansku ratnu mornaricu za, kako tvrdi, „nezakonit upad“ u argentinske teritorijalne vode.
16. 07. 2026. u 14:34
NAPADNUT DUBAI: Odjeknula strašna eksplozija (VIDEO)
Snažne eksplozije odjeknule su u četvrtak uveče u centru Dubaija, dok su iznad grada, prema izveštajima očevidaca, presretnuti projektili tokom obnovljenih iranskih napada na ciljeve u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
16. 07. 2026. u 19:15
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)