PLENKOVIĆ ILI MICOTAKIS? Ko će naslediti Ursulu fon der Lajen
URSULA fon der Lajen, prema izvorima nemačkog Bilda u političkim vrhovima Evropske unije, polako gubi potporu konzervativne grupacije evropskih stranaka (EPP) za novi mandat na čelu Evropske komisije i postoje izgledi da će joj evrokonzervativci pronaći zamenu u hrvatskom premijeru Andreju Plenkoviću ili grčkom predsedniku Vlade Kirijakosu Micotakisu.
FOTO: AP/Tanjug
- I Plenković i Mitcotakis navodno su već izrazili interes za ponudu da budu kandidati za naslednika Ursule fon der Lajen - navodi nemački tabloid.
BONUS VIDEO: POGLEDAJTE KAKO SE "DEMOKRATSKA EVROPA" ODNOSI PREMA LjUDIMA - Uznemirujući snimak širi se mrežama
(Jutarnji.hr)
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)