AMERIČKI OBAVEŠTAJAC: Ukrajina ne može da sačuva Harkov (VIDEO)
ORUŽANE snage Ukrajine ne mogu da zadrže kontrolu nad gradom Harkovom, nakon što su Rusi uništili njihove sisteme PVO na tom pravcu, rekao je bivši američki obaveštajac Skot Riter govoreći o stanju na frontu, prenose "RIA Novosti".
Foto Tanjug/AP
-Ne znam da li ljudi vide šta se trenutno dešava u Harkovu. Protivvazdušna odbrana je eliminisana, Rusi sada lako mogu da bacaju bombe. Ovo će staviti tačku na sposobnost Harkova da pruži otpor, Ukrajina će morati da preda grad, kaže on.
Prema njegovim rečima, ovakav scenario se može očekivati u narednim nedeljama, budući da ukrajinske snage sada nisu u stanju da organizuju kompaktnu odbranu.
-“Ekonomist” se iznenada probudio i rekao da bi ovo mogao da bude problem za šest do osam meseci, ali ne – dešava se upravo sada dok pričamo. Ukrajina u trenutnim uslovima neće preživeti još pet do osam meseci, dodaje bivši američki obaveštajac.
(rt.rs)
BONUS VIDEO - ZAJEDNIČKA VEŽBA: Kina, Rusija i Iran sa zajedničkom budućnošću
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
KIJEV GUBI JOŠ ČETIRI OBLASTI: Iz SAD stiže šokantna izjavu o Ukrajini (VIDEO)
28. 03. 2024. u 18:45
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SVE KLjUČA OKO FOKLANDSKIH OSTRVA: Argentinski predsednik poslao poruku koja će razbesneti Britance
PREDSEDNIK Argentine Havijer Milej izjavio je da je njegova vlada "svakim danom sve bliže" povratku suvereniteta nad Foklandskim ostrvima, produbljujući diplomatski spor izazvan politički obojenim slavljem reprezentacije Argentine nakon pobede nad Engleskom na Svetskom prvenstvu ranije ove sedmice, piše briselski portal Politiko.
17. 07. 2026. u 14:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
Grom udario direktno u stado ovaca, ubio 97 sa crnim nosem - ne pamte smrtonosniji udar u istoriji
IZGUBILI godine mukotrpnog rada i tradicije.
18. 07. 2026. u 18:35
Komentari (0)