ZVANIČNO: Saopštenje MSP zbog terorističkog napada u Moskvi
MINISTARSTVO spoljnih poslova Srbije dalo je saopštenje povodom terorističkog napada u Moskvi.
Foto:AP/Tanjug
"Povodom terorističkog napada u Moskvi, Ministarstvo spoljnih poslova i Ambasada Republike Srbije u Moskvi su u stalnom kontaktu sa nadležnim službama Ruske Federacije i za sada nema informacija da se među postradalima nalaze srpski državljani, navodi se u saopštenju MSP.
ŠTA ZNAMO DO SADA
- naoružani maskirani ljudi upali su u koncertnu dvoranu Krokus Siti Hol oko 20 časova po moskovskom vremenu;
- prema preliminarnim podacima FSB-a, u pucnjavi je ubijeno 40 ljudi, a više od 100 je ranjeno;
- na licu mesta je više od 70 ekipa Hitne pomoći;
- Istražni komitet pokrenuo krivični postupak po članu „Teroristički napad“
– Otkazani su masovni događaji u Moskvi i mnogim drugim regionima
40 MRTVIH, VIŠE OD 100 RANjENIH: Otkriveni novi detalji o teroristima, potera u toku (FOTO/VIDEO)
Preporučujemo
NAPADI NA IRAN SU BILI PREVENTIVNI Tramp: Modžtaba Hamnei neprihvatljiv izbor za vođu
09. 03. 2026. u 23:45
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)