POVREĐENO VIŠE OD 20 LJUDI: Avion počeo naglo da propada, let se pretvorio u noćnu moru

Дејана Калинић
Dejana Kalinić

11. 03. 2024. u 07:41

VIŠE od 20 putnika povređeno je na letu iz Sidneja za Oukland, kada je, usled tehničkih problema, došlo do naglog propadanja aviona.

ПОВРЕЂЕНО ВИШЕ ОД 20 ЉУДИ: Авион почео нагло да пропада, лет се претворио у ноћну мору

Foto: Tanjug/AP

Kako prenose lokalni mediji, čak 24 osobe zatražile su lekarsku pomoć.

U pitanju je let kompanije LATAM Erlajns grup.

- Povređeni su putnici i kabinska posada. Odmah im je pružena medicinska pomoć - naveli su nadležni.

Jedan od putnika rekao je za NZ Herald da je osetio brzo naglo propadanje dok su bili na visini.

Incident se dogodio oko 16 časova po lokalnom vremenu, a na aerodromu u Ouklandu putnike je sačekalo pet ambulantnih vozila.

- Naše ekipe su izvršile prihvat 24 pacijenta, osam u ozbiljnom stanju i 16 u lakšem stanju - saopštili su iz Hitne pomoći i dodali da su dve osobe prevezene u bolnicu.

Mediji prenose da je u pitanju bio avion Boing 787-9 Drimlajner.

U ovom trenutku nije poznato kakvi tehnički problemi su uzrokovali propadanje letelice.

(Telegraf.rs)

BONUS VIDEO: GLASANjE U RUSIJI - IRVASI STIGLI PRVI

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

POSLE NEKOG VREMENA: Nebojša Pajkić u javnosti- evo kako danas izgleda (FOTO)