ZAHAROVA UPOZORAVA: Pariz, Berlin i Varšava žele da Evropu ograde medijskom gvozdenom zavesom
VLASTI u Francuskoj, Nemačkoj i Poljskoj potpisale su želju da zauvek stave „medijsku kupolu“ nad Evropom, potpuno eliminišući stav Ruske Federacije, izjavila je portparol Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova.
Foto: Profimedia
„Ovakve izjave su neosporan dokaz da su rukovodstva ovih zemalja otišla u terminalnu fazu (progresivno propadanje) od bilo kakvih međunarodnih obaveza u oblasti zaštite medijskog pluralizma i slobode mišljenja“, rekla je ona komentarišući optužbe Nemačke, Francuske i Poljske na račun Rusije zbog, navodnog, formiranja sajtovi koji emituju prorusku poziciju.
Zaharova je naglasila da su oni potpisali da žele da stav Rusije, mišljenje Rusije, niko ne čuje na Zapadu. Istakla je i da oni nastoje da, bukvalno, zauvek okače medijsku gvozdenu zavesu nad Evropom.
„Sve se to pretvorilo u demonstrativnu potragu za neprijateljem i etiketiranje svih koji bar pokušavaju da pronađu istinu i sprovedu bilo kakav informativni, analitički rad. Ovo je divlje maltretiranje, koje poprima nove forme u glavnim gradovima Evropske unije i graniči se sa paranojom“, rekla je Zaharova.
Ministar spoljnih poslova Francuske Stefan Sežurne je 12. februara na pres konferenciji sa šefovima diplomatija Nemačke i Poljske izjavio da zemlje nameravaju da sarađuju u informacionoj sferi kako bi sprečile širenje proruskog stava i potencijalne pokušaje mešanja uoči izbora u Evropskom parlamentu.
(Sputnjik)
Preporučujemo
"NjUJORK TAJMS" ANALIZIRA: Hvatanje Madura pokazalo da stari svetski poredak nestaje
13. 01. 2026. u 15:09
ZAKON O ANEKSIJI GRENLANDA PREDAT KONGRESU: "Dodeliti mu status savezne države SAD"
AMERIČKI republikanski kongresmen Rendi Fajn podneo je predlog zakona koji predviđa „aneksiju i dodelu statusa savezne države“ Grenlandu u okviru Sjedinjenih Američkih Država, navodi se u saopštenju koje je objavio zakonodavac.
12. 01. 2026. u 21:16
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
BALKANCI O ŽIVOTU U EVROPI: Pustiće te da crkneš - ti njega ugostiš gozbom, on misli da si seljačina
MNOGI sanjaju o životu u Nemačkoj, Austriji ili Švajcarskoj, zamišljajući mir, red i bolji standard. Ipak, iskustva naših ljudi koji su se preselili otkrivaju da život u zapadnoj Evropi često nosi neočekivane izazove koji mogu šokirati one koji su navikli na balkansku spontanost i toplinu.
13. 01. 2026. u 10:22
Komentari (0)