PATRUŠEV: Kijev zbog neuspeha na bojnom polju gađa civilne objekte u Rusiji
KIJEV zbog neuspeha tokom vojnih akcija i smanjenja zapadne pomoći pokušava da terorističkim napadima u Rusiji destabilizuje društveno-političku situaciju, izjavio je sekretar Saveta bezbednosti Rusije Nikolaj Patrušev.
Foto: MUP Srbije/Shutterstock/Ilustracija
„Kijevski neonacistički režim, usled neuspeha na bojnom polju i smanjenja pomoći od svojih zapadnih pokrovitelja, pokušava da terorističkim napadima na teritoriji Rusije destabilizuje društveno-političku situaciju. Nemilosrdno i namerno gađa isključivo civilne objekte, kao što je bio slučaj prilikom napada na stambena naselja i mesta masovnog okupljanja ljudi u Belgorodu, Donjecku, Lisičansku i drugim ruskim gradovima“, rekao je Patrušev u Kurganu na sastanku o pitanjima nacionalne bezbednosti u Uralskom federalnom okrugu.
Patrušev je poručio da će ciljevi specijalne vojne operacije biti realizovani, uprkos pokušajima kijevskog režima da zastraši stanovništvo Rusije terorističkim napadima i granatiranjem njene teritorije.
(Sputnjik)
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
TAJNI DOGOVORI IZ 80ih: Kako su SAD naoružavale Teheran, Regana umalo koštalo fotelje, umešan državni vrh - afera Iran-Kontra (FOTO)
OLIVER Nort je američki politički komentator i penzionisani pukovnik Korpusa američkih marinaca koji svakom svojom pojavom podseti na kontroverze koje se vežu za njegovo ime.
09. 04. 2026. u 12:33
Komentari (0)