"POTISKIVAĆEMO IH NAZAD" Žestoke Putinove reči za nesanicu vlasti u Kijevu
DEMILITARIZOVANA linija sa Ukrajinom treba da osigura bezbednost teritorije Ruske Federacije od dalekometnog naoružanja, zapadne proizvodnje, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin.
Foto: EPA/Profimedia/ilustracija
„Ova linija treba da bude na tolikoj udaljenosti od naše teritorije da bi osigurala bezbednost od dalekometnih oruđa, pre svega strane proizvodnje, koje ukrajinske vlasti koriste za granatiranje gradova“, rekao je Putin na sastanku sa članovima Izbornog štaba.
Prema njegovim rečima, ruske jedinice su angažovane na „potiskivanju neprijatelja od vitalnih naselja Ruske Federacije“.
"To ćemo i uraditi. I to je glavni motiv naših momaka koji se bore i rizikuju svoje živote - da brane otadžbinu, da štite svoj narod. Potiskivaćemo ih nazad", rekao je Putin.
Kako je istakao, Avdejevka je jedna od najvažnijih oblasti u kojoj se trenutno vode borbe. Trenutno, ruska vojska kontroliše deo ovog strateškog gradića u DNR.
(Sputnjik)
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)