MEDVEDEV POSLAO PORUKU AMERICI: Sada je rat neizbežan
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev ironično je reagovao na izjavu predstavnika američkog Stejt departmenta koji je rekao da Rusija neće dobiti nazad poluostrvo Aljasku.
Foto: Profimedia/Ilustracija
- Po rečima predstavnika Stejt departmenta, Rusija neće dobiti nazad Aljasku koju je prodala Americi u 19. veku. To je to onda. A mi smo očekivali da je pitanje dana kada će ponovo postati naša. Sada je rat neizbežan - napisao je Medvedev na društvenoj mreži „Iks“ i završio objavu emotikonom koji plače od smeha.
Prethodno je zamenik portparola Stejt departmenta Vedant Patel rekao da „predsednik Rusije Vladimir Putin neće dobiti nazad“ Aljasku. Tako je odgovorio na pitanje jednog od novinara koji tvrdi da je Putin navodno potpisao ukaz u kojem se navodi da je prodaja Aljaske „nezakonita“. Međutim, na portalu gde se objavljuju pravni akti, takav dokument ne postoji.
Pitanje je verovatno bilo inspirisano ukazom predsednika Rusije o izdvajanju sredstava za pravnu zaštitu strane nepokretne imovine Rusije, bivše Ruske imperije i SSSR u inostranstvu.
Poluostrvo je u kontekstu „vraćanja“ spominjala i zvanična predstavnica Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova. Na pitanje novinara „Si-En-Ena“ da li reči Putina da Rusija kao u vreme Petra Velikog vraća teritorije predstavljaju kršenje međunarodnog prava, Zaharova se našalila da razume zašto se američki novinar toliko brine – „verovatno zbog Aljaske“.
Aljaska je najsevernija i teritorijalno najveća država u SAD. Nalazi se na severozapadu Severne Amerike i deli pomorsku granicu sa Rusijom u Beringovom moreuzu. Aljasku je otkrila ruska ekspedicija 1732. godine i bila je u posedu Rusije, ali je prodata 1867. nakon dogovora između vlada Ruske imperije i SAD.
(Spunjik)
BONUS VIDEO
KRZNENI ČLAN RUSKE ARMIJE: Pas Žužik pomaže protivvazdušnoj jedinici ruske vojske
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
"USKORO ĆE PRISVOJITI I KANADU": Medvedev se oglasio o novom ukazu Zelenskog
22. 01. 2024. u 15:19
"TO BI BILA OBJAVA RATA": Stiglo dramatično upozorenje Londonu iz Moskve
12. 01. 2024. u 14:40
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
PUTIN KOMENTARISAO BRAK NAŠE PEVAČICE: "Srpkinja ti je žena? Oni to neće ukrasti! Srbi su pošteni i pristojni - ako si prepisao firmu na nju"
TOKOM razgovora Vladimir Putin ga je upitao ko je njegova supruga.
10. 07. 2026. u 21:56
Komentari (1)