PORTPAROL HUTA: Proširićemo mete na američke brodove

Танјуг

15. 01. 2024. u 20:40

JEMENSKI pobunjenički pokret Huti će proširiti mete na američke brodove, izjavio je danas portparol Huta Nasrulden Amer.

ПОРТПАРОЛ ХУТА: Проширићемо мете на америчке бродове

Foto: profimedia

-Brod ne mora nužno da ide ka Izraelu da bismo ga gađali, dovoljno je da bude američki, rekao je Amer za Al Džaziru.

On je istakao da su SAD na ivici da izgube svoju pomorsku bezbednost, preneo je Rojters.

Amer je rekao da su britanski i američki brodovi postali "legitimne mete" zbog napada koje su SAD i Britanija pokrenuli na Jemen prošle nedelje.

U poslednjem napadu na teretni brod u vlasništvu SAD koji je navodno pogođen projektilom u blizini jemenske luke Aden, izazvan je požar u skladištu, ali nije bilo povređenih na brodu, navela je Britanska firma za pomorsku bezbednost Ambrej.

BONUS VIDEO - ŠOJGU IZNEO PODATKE O KONTRAOFANZIVI Ukrajina izgubila 125.000 vojnika i 16.000 komada vojne tehnike

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (1)

Kada je keš/refinansirajući kredit najbolja opcija za vas i kakve opcije nude banke u Srbiji?