DA LI POČINJE NOVI RAT?! Ubijeno 11 ljudi u antiterorističkim akcijama
FILIPINSKE snage bezbednosti su tokom velike antiterorističke akcije na jugu u petak ubile 11 islamističkih boraca, saopštili su danas vojni zvaničnici.
Foto: EPA
Vojska je počela ofanzivu pošto je primila obaveštajne podatke o tome gde su navodni lideri i naoružani pripadnici grupa "Davla Islamia" i "Islamski Borci za slobodu Bangsamora" (BIFF) na ostrvu Mindanao.
Posle nekoliko decenija oružanih sukoba, filipinska vlada je 2014. godine potpisala mirovni sporazum s najvećom muslimanskom separatističkom grupom - "Islamskim oslobodilačkim frontom Moro".
Međutim druge, manje muslimanske separatističke grupe su nastavile napade, kao što je postavljanje bombi na javna mesta, a od vlasnika preduzeća iznuđuju novac za "zaštitu".
BIFF koji je bio meta najnovie vojne operacije, sastoji se od boraca koji su prebegli iz "Islamskog oslobodilačkog fronta Moro" nezadovoljni zbog zaključenja mirovnog sporazuma s Vladom.
(Agencije)
BONUS VIDEO:
RUSKA PACIFIČKA FLOTA: Izvođenje vežbe odbrane Severnog morskog puta
Preporučujemo
"UKRAJINA U OČAJNOJ SITUACIJI" Američki profesor priznao: Nismo ozbiljno shvatili Rusiju
02. 12. 2023. u 14:26
STOLTENBERG ZALEDIO UKRAJINU: Kijevu stigla poruka koju niko nije želeo da čuje
02. 12. 2023. u 12:39
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RAMPA OD TRAMPA ZA MAKRONA: Diplomatski skandal na pomolu, Vašington sprema neviđeni udarac Parizu
SJEDINjENE Američke Države razmatraju odlaganje, ili čak blokiranje, imenovanja sledećeg francuskog ambasadora u Vašingtonu, što je potez bez presedana koji preti da produbi jaz između dva dugogodišnja saveznika, navode četiri izvora upoznata sa situacijom.
29. 07. 2026. u 19:12
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
MASOVNO ZATVARANjE PLAŽA U CG: Voda opasna za kupanje, ambulante pune bolesne dece - i na Slovenskoj plaži zabranjeno kupanje
NA NEKOLIKO popularnih plaža u Crnoj Gori uvedena je zabrana kupanja nakon što su analize pokazale da morska voda nije bezbedna.
30. 07. 2026. u 16:55 >> 18:54
Komentari (0)