PODOLJAK PRIZNAO: Kijev zahladneo odnose sa zemljama koje ne slede zapadnu politiku
SAVETNIK ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog Mihail Podoljak izjavio je da je došlo do "zahlađenja odnosa sa mnogim zemljama koje ne slede zapadnu politiku", piše britanski list "Gardijan".
Foto Tanjug/AP
-Došlo je do zahlađenja u odnosima sa mnogim 'nezapadnim nacijama'. To otežava stvaranje šire koalicije podrške Ukrajini u borbi protiv Rusije, kazao je Podoljak.
On je priznao da je ovo bila teška faza rata, kao i da ta faza "zahteva najjaču i najtežu koncentraciju" da bi se nastavila.
-Da budemo jasni, ne postoji opcija za prave pregovore. Sve bi to bila operativna pauza. Rusija bi to iskoristila da značajno unapredi svoju vojsku, izvrši novu mobilizaciju i zatim ponovo pokrene svoj rat, sa još tragičnijim posledicama po Ukrajinu, ukazao je.
Prema njegovim rečima, zemlje Globalnog juga optužuju Zapad za licemerje zbog podrške akcijama Izraela, dok Ukrajina nastoji da privuče te zemlje na svoju stranu i pozove ih na "samit mira" kako bi razgovarali o formuli mira predsednika Vladimira Zelenskog.
"Gardijan" navodi da ukrajinski optimizam bledi početkom još jedne ratne zime, kao i da glasine o tenzijama na vrhu, iscrpljenosti nakon dve godine borbe i frustraciji sa saveznicima smanjuju raspoloženje u Kijevu.
Kako dodaje, tu je i užas koji se odvija na Bliskom istoku, koji je skrenuo pažnju sa Ukrajine i usporio protok municije.
-U zapadnim prestonicama takođe raste 'zamor od Ukrajine', kao i izgledi za drugi mandat Donalda Trampa u SAD, što bi moglo da ugrozi podršku najvećeg saveznika Kijeva, ističe list.
(rt.rs)
BONUS VIDEO - RUSKA PACIFIČKA FLOTA: Izvođenje vežbe odbrane Severnog morskog puta
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
SPOLjNOOBAVEŠTAJNA SLUŽBA RUSIJE: SAD traže od Kijeva da intenzivira mobilizaciju
20. 11. 2023. u 17:45
PUTIN POBEĐUJE: Američki novinar o greškama Vašingtona i katastrofi koja se sprema
20. 11. 2023. u 00:21
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SVE KLjUČA OKO FOKLANDSKIH OSTRVA: Argentinski predsednik poslao poruku koja će razbesneti Britance
PREDSEDNIK Argentine Havijer Milej izjavio je da je njegova vlada "svakim danom sve bliže" povratku suvereniteta nad Foklandskim ostrvima, produbljujući diplomatski spor izazvan politički obojenim slavljem reprezentacije Argentine nakon pobede nad Engleskom na Svetskom prvenstvu ranije ove sedmice, piše briselski portal Politiko.
17. 07. 2026. u 14:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
Grom udario direktno u stado ovaca, ubio 97 sa crnim nosem - ne pamte smrtonosniji udar u istoriji
IZGUBILI godine mukotrpnog rada i tradicije.
18. 07. 2026. u 18:35
Komentari (0)