SUNOVRAT BORISA DŽONSONA: Bivši premijer Velike Britanije prihvatio mesto krunskog upravnika Čiltern Handredsa
BIVŠI premijer Velike Britanije Boris Džonson formalno je podneo ostavku na mesto člana Donjeg doma britanskog parlamenta, saopštio je parlamentarni odbor.
Foto: EPA
Džonson, član Konzervativne stranke, prihvatio je mesto krunskog upravnika Čiltern Handredsa, navodi se u saopštenju, malo zamršenog procesa u okviru kojeg poslanici daju ostavke, prenosi Gardijan.
Čiltren Handreds je drevna administrativna oblast u Bakingemširu u Engleskoj, koja se delimično nalazi unutar brda Čiltern.
„Taking the Chiltern Hundreds“ odnosi se na jednu od pravnih fikcija koje su korišćene da bi se izvršila ostavka iz britanskog Donjeg doma.
Džonson je u petak najavio da se povlači iz parlamenta, zbog postupka koji protiv njega vodi parlamentarni Odbor za privilegije, u kojem se navodi da je Džonson u maju 2022. godine, kada je Britanija uvela antikovid lokdaun, pozivao goste u baštu u Dauning strit na zabave.
Bivši premijer je rekao da je dobio pismo od Komiteta za privilegije u kojem je, kako je rekao, „jasno da su odlučni da iskoriste postupak protiv mene da me oteraju iz parlamenta“.
- Većina članova Komiteta već je izrazila predrasude o mojoj krivici pre nego što su i videli dokaze. U retrospektivi, bilo je naivno od mene da mislim da bi njihovi postupci mogli biti iole korisni ili pošteni - rekao je Džonson.
(Sputnjik)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
BRITANSKI PARLAMENT U RASULU: Posle Džonsona, još dvoje konzervativaca podnelo ostavke
10. 06. 2023. u 19:05
BRITANSKI MEDIJI: Džonson odbio da preda telefon koji je koristio tokom pandemije
02. 06. 2023. u 13:59
BRITANSKA VLADA: Odbija da preda Vocap poruke istrazi o ponašanju u vreme kovida
01. 06. 2023. u 22:15
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (0)