AMERIKANCI PONOVO LETE IZNAD CRNOG MORA: Špijunski dronovi u vazduhu nakon što su Rusi "pokazali mišiće"
SAD su nastavile letove špijunskih dronova iznad Crnog mora nakon incidenta sa ruskim borbenim avionom koji je rezultirao obaranjem američkog drona, saopštili su američki zvaničnici.
Foto: Profimedia/Ilustracija
Dron RQ-4 Global Hok je juče preleteo region, rekli su zvaničnici, dodajući da je to prva takva misija od događaja u utorak.
Pentagon je ranije naglasio da incident neće sprečiti Vašington da nastavi letove dronovima.
Obaranje drona MQ-9 bio je prvi direktni američko-ruski incident od početka rata u Ukrajini i dodatno pogoršao odnose između Vašingtona i Moskve, koji su krivili jedni druge.
Rusija je odbacila američke optužbe da su dva ruska lovca Su-24 neoprezno obletela američki dron i tvrdi da letelica nije došla u kontakt, već da se dron srušio posle "oštrog manevrisanja".
Bela kuća je u četvrtak objavila snimak za koji kaže da pobija rusku verziju događaja i pokazuje da je dron pao u Crno more nakon što ga je udario ruski borbeni avion.
BONUS VIDEO: UKRAJINSKI TENKISTI NA OBUCI U ŠPANIJI - U Saragosi se pripremaju za korišćenje tenkova "Leopard 2A4"
Preporučujemo
"NIJE MOGLA TO DA MI OPROSTI": Zašto je zahladneo odnos između Jovane i Željkove majke?
18. 03. 2023. u 08:30
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (3)