BAJDEN NE DA ZELENSKOM F-16: Američki predsednik imao „privatni razgovor“ sa prvim čovekom Ukrajine o borbenim avionima
AMERIČKI predsednik Džo Bajden rekao je da je imao „privatan razgovor“ sa Vladimirom Zelenskim o snabdevanju Ukrajini američkih borbenih aviona F-16, prenosi novinarski pul Bele kuće.
Foto: Profimedia/Ilustracija
Sjedinjene Države su do sada odbijale da obećaju Ukrajini moderne avione, uprkos njihovim zahtevima, pojačanim od strane zapadnih medija.
Američki predsednik Džo Bajden je u intervjuu televiziji ABC rekao da sada isključuje transfer američkih lovaca F-16 Ukrajincima, jer im nisu potrebni.
-Ne, njemu (Vladimiru Zelenskom) trenutno nisu potrebni F-16... Prema našoj vojsci, nema razloga da trenutno obezbedimo F-16. Za sada to isključujem, rekao je Bajden tokom razgovora koji održano tokom posete Poljskoj.
Bajdenov savetnik za nacionalnu bezbednost Džejk Saliven rekao je dan ranije da američke vlasti veruju da će F-16 biti od male koristi u aktuelnim bitkama, ali da mogu biti korisni Ukrajini na duži rok.
BONUS VIDEO - PODRŠKA OD TERMINATORA: Snimci ruskih oklopnih vozila tokom borbe u Ukrajini
Preporučujemo
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)