"AKO TREBA, IDEMO I NA AMERIKU" Kadirov samo čeka naređenje Putina
ČEČENSKI lider Ramzan Kadirov izjavio je da čečenske jedinice mogu čak i do Amerike da stignu, ako dobiju takvo naređenje od ruskog predsednika.
Foto: AP Photo/Musa Sadulayev, file/Shutterstock/Vikipedija
- Ako stigne naređenje vrhovnog komandanta, spremni smo da idemo i na Ameriku, ostavivši Moldaviju daleko iza sebe. O takvim naređenjima se ne raspravlja, već se izvršavaju. Imamo sve potrebne snage, sredstva i opremu da to realizujemo - napisao je lider republike na svom Telegram kanalu, komentarišući izjavu sekretara Saveta za nacionalnu bezbednost i odbranu Ukrajine Alekseja Danilova da bi Rusija, navodno, mogla da prebaci čečenske jedinice u Moldaviju kako bi organizovala dolazak na vlast proruskih snaga.
Kadirov je istakao da takvi "samouvereni stručnjaci" još treba da proučavaju planove Rusije, a pokušaji Zapada da razbije Rusiju vuku se još od 90-ih godina prošlog veka.
Ranije je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski rekao da je predsednici Moldavije Maji Sandu uručio dokument koji predstavlja "detaljan plan Rusije za uništavanje političke situacije u Moldaviji".
BONUS VIDEO: VEŽBE U RATNIM USLOVIMA - Posade ruskih tenkova T-80BVM vežbaju gađanje
Preporučujemo
NEKA SILA ME SAČUVALA: Ćana o borbi sa rakom dojke - zbog bolesti promenila život
12. 02. 2023. u 07:50
"JA SAM MEMEDOVIĆ" Šarenac i Milošević napravili šou - nasmejali mreže (VIDEO)
12. 02. 2023. u 09:58
TRAMP ŽESTOKO PRETIO IRANU, POMENUO I SRBIJU: Američki predsednik oborio rekord, govorio skoro dva sata pred Kongresom
AMERIČKI predsednik Donald Tramp postavio je rekord u najdužem govoru o stanju nacije, koji je trajao jedan sat i 50 minuta, nadmašivši rekord koji je Bil Klinton postavio tokom svog poslednjeg obraćanja 2000. godine.
25. 02. 2026. u 07:31
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)