BARAŽ SEVERNOKOREJSKE ARTILJERIJE: Kim odgovara na vojne vežbe južnog suseda

Танјуг

18. 10. 2022. u 18:50

SEVERNA Koreja ispalila je danas artiljerijske projektile u blizini pomorske granice sa Južnom Korejom, saopštila je južnokorejska vojska.

БАРАЖ СЕВЕРНОКОРЕЈСКЕ АРТИЉЕРИЈЕ: Ким одговара на војне вежбе јужног суседа

Foto: Jutjub/arronlee33

Generalštab Vojske Južne Koreje naveo je da je ispaljeno oko 100 granata kod zapadne obale te zemlje i oko 150 kod istočne obale.

U saopštenju se navodi da su projektili pali unutar pomorske tampon zone koja je uspostavljena sporazumom dve Koreje o smanjenju tenzija iz 2018.godine, prenosi AP.

Proteklih nedelja Severna Koreja je izvela seriju testiranja raketa i ispalila veliki broj artiljerijskih projektila.

Južnokorejske trupe u ponedeljak su započele godišnje vežbe, osmišljene da povećaju sposobnost da odgovore na nuklearne i raketne pretnje Severne Koreje, koje treba da se završe u subotu.

Prethodih nedelja Južna Koreja je održala niz vojnih vežbi, uključujući i zajedničke aktivnosti sa SAD i Japanom, navodi Rojters.

BONUS VIDEO: BOND, DžEJMS BOND - Pre 60 godina snimljen prvi film o "agentu 007"

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

ČITAV GRAD U AUSTRIJI OSTAO ZATEČEN ZBOG SRBA: Evo šta su uradile delije (VIDEO)