DAMBERG: Odluka da Švedska uđe u NATO nije najsrećnija
ŠVEDSKI ministar finansija Mikael Damberg izjavio je da, iako odluka te zemlje da uđe u NATO nije najsrećnija, to je bio neophodan korak zbog rata u Ukrajini.
FOTO: EPA
Kako je rekao švedski ministar za Si-En-En, ruski napad na Ukrajinu podstakla je ljude da razmišljaju o tome da li će oni biti sledeći.
- Moramo da se branimo, a to radimo bolje zajedno sa drugim evropskim i američkim partnerima. Do sada je sve išlo dobro i očekujemo da sve zemlje dočekaju Švedsku i Finsku kao članice NATO- poručio je Damberg.
Prokomentarisao je i ekonomsku situaciju u Švedskoj i rekao da nije siguran kako će se privredni rast kretati u narednih nekoliko meseci.
- Ljudi se pripremaju za teža vremena- poručio je Damberg.
Američka televizija navodi da je inflacija u Švedskoj najviša u poslednjih 30 godina.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)