INCIDENT U SAVETU BEZBEDNOSTI UN: Predstavnik Rusije izašao, nije želeo da sluša optužbe Šarla Mišela
STALNI predstavnik Rusije pri Ujedinjenim nacijama Vasilij Nebenzja napustio je danas salu za sednice Saveta bezbednosti nakon optužbi na račun Moskve koje je uputio šef Evropskog saveta Šarl Mišel.
Foto: AP Photo/Richard Drew
Kako prenosi RIA Novosti, Mišel je pokušao da svu odgovornost za globalnu prehrambenu krizu prebaci na Kremlj, te je optužio Rusiju da blokira ukrajinske luke i krade žito.
Nebenzja nije želeo da sluša njegov govor i napustio je salu, dok je njegov zamenik u UN Dmitrij Poljanski skrenuo pažnju na "ogromnu količinu neutemeljenih optužbi koje su izneli zapadni partneri".
- Šarl Mišel takođe nas je, suprotno činjenicama, optužio da smo izazvali krizu sa hranom. Govorio je tako hrabro i grubo da je stalni predstavnik Rusije napustio salu. Neverovatno je koliko su se degradirali Evropska unija i njeni lideri - napisao je Poljanski na Telegram kanalu.
BONUS VIDEO: S-300 U AKCIJI: Ministarstvo odbrane Rusije objavilo snimak dejstva protivavionskog sistema
Preporučujemo
LAVROV ISPOSTAVIO ZAHTEVE GUTEREŠU: Nebenzja otkrio - vrši se ogroman pritisak na Ruse
09. 02. 2022. u 10:25 >> 11:54
MEDVEDEV BRUTALNO ZAPRETIO UKRAJINI, FRANCUSKOJ I BRITANIJI: Rusija bi morala odgovoriti nuklearnim udarom
ZAMENIK predsednika ruskog Saveta bezbednosti Dmitrij Medvedev zapretio je da bi Rusija mogla upotrebiti taktičko nuklearno oružje protiv Ukrajine, Francuske i Ujedinjenog Kraljevstva ukoliko bi Pariz i London Kijevu pružili nuklearnu tehnologiju.
24. 02. 2026. u 13:45
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (1)