BAJDEN O MOGUĆIM USTUPCIMA KIJEVA MOSKVI: Nećemo nametati Ukrajini svoju volju, to je njihova teritorija
AMERIČKI predsednik Džozef Bajden izjavio je da Vašington neće nametati Kijevu svoju volju kada je reč o mogućim teritorijalnim ustupcima Rusiji, ali da treba da nastavi da jača njen vojni potencijal.
Džo Bajden, Foto AP
-To je njihova teritorija i nemam nameru da im govorim šta treba ili ne treba da rade, rekao je američki predsednik na pitanje da li Ukrajina treba da se odluči na teritorijalne ustupke Rusiji u cilju postizanja mirovnog sporazuma.
U razgovoru s novinarima on je izrazio nadu da će konflikt u Ukrajini pre ili kasnije biti okončan postizanjem sporazuma, a da će Amerika do tada činiti sve kako bi Ukrajina imala sredstva za odbranu.
nedavno je i američki državni sekretar Entoni Blinken je rekao da će Amerika nastaviti da pruža vojnu pomoć Kijevu i da će je prilagođavati u zavisnosti od situacije.
„Naš zadatak je da osiguramo da Ukrajina ima na raspolaganju sva neophodna sredstva za zaštitu od agresije i za odbijanje te agresije, ali i da bi njene pozicije bile maksimalno jake na pregovorima sa Rusijom“, rekao je on.
Amerika je pre dva dana objavila da će Kijevu uputiti novi paket vojne pomoći u vrednosti od 700 miliona dolara koji uključuje i četiri sistema višecevnih bacača raketa HIMARS uz obrazloženje da su ih ukrajinske vlasti uverile da neće koristiti to oružje za napade na objekte na teritoriji Rusije.
rs.sputniknews.com
BONUS VIDEO - RUSKI "ALIGATOR" I "KROKODIL" U AKCIJI: U brišućem letu jure ka ukrajinskim položajima
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (1)