NOVI SNIMAK ISKANDERA U AKCIJI: Raketa R-500 izleće iz lansera i kreće ka cilju! (VIDEO)

Танјуг

26. 05. 2022. u 12:33

MINISTARSTVO odbrane Rusije objavilo je danas snimak lansiranja krstareće rakete R-500 "iskander-k" na vojni objekat u Ukrajini, javlja agencija RIA Novosti.

НОВИ СНИМАК ИСКАНДЕРА У АКЦИЈИ: Ракета Р-500 излеће из лансера и креће ка циљу! (ВИДЕО)

Foto: Ministarstvo odbrane Rusije

Na snimku se vidi kako operativno-taktički raketni sistem "iskander-k" stoji u šumovitom području.

Potom raketa R-500 izleće iz lansera i polako se, okrećući se u vazduhu, kreće ka cilju.

Portparol ministarstva odbrane general-major Igor Konašenkov je rekao da su tokom proteklog dana raketne snage i artiljerija pogodile 62 komandna mesta, 407 područja koncentracije ljudstva i vojne tehnike Oružanih snaga Ukrajine, 47 artiljerijskih i minobacačkih jedinica, kao i tri skladišta municije.

BONUS VIDEO: UDAR RAKETNIM ORUŽJEM: Rusi preciznim gađanjem uništavaju skladište naoružanja ukrajinske vojske

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

DRŽI IM PREDAVANJE O MOMCIMA: Vujadin zapretio ćerkama - Mirka otkrila detalje iz porodičnog doma