UKRAJINCI MINIRALI BRANU: Preti poplava najmanje tri naselja u DNR sa 15.000 civila
UKRAJINSKI militanti minirali su branu u DNR, u slučaju njenog uništenja biće poplavljena tri naselja sa 15.000 civila, izjavio je u četvrtak general-pukovnik Mihail Mizincev, načelnik Centra za kontrolu nacionalne odbrane Ruske Federacije.
Foto AP
-U Svetlodarsku, Donjecke Narodne Republike, militanti ukrajinskih oružanih formacija minirali su branu rezervoara termoelektrane Uglegorsk (reka Lugan). U slučaju eksplozije, grad Svetlodarsk, sela Mironovski, Luganske i broj drugih sa ukupnom populacijom većom od 15 hiljada ljudi biće u zoni mogućih poplava, rekao je Mizincev.
On je pojasnio da će nakon povlačenja vode širom poplavnog područja doći do oštećenja sistema za održavanje života stanovništva - kanalizacija, vodovod, postrojenja za prečišćavanje vode sa rezervoarima sa hemikalijama. To će dovesti do oštrog pogoršanja sanitarne i epidemiološke situacije i širenja zaraznih bolesti u regionu Bakhmut.
General je takođe rekao da su u gradu Konstantinovka (glavnom čvorištu Donjecke pruge) u oblasti Kramatorsk, neonacisti minirali automobilski nadvožnjak preko železničke pruge duž Belousove ulice, „koji planiraju da unište u bliskoj budućnosti i optužuju ruske oružane snage za uništavanje kritičnih objekata civilne infrastrukture“. Šef NCUO je naglasio da će usled toga u zapadnim medijima biti rasprostranjen još jedan lažnjak „o zverstvima Rusa“.
Ovakvi postupci ukrajinskih vlasti još jednom svedoče o njihovom nehumanom odnosu prema sudbini civila i potpunom nepoštovanju svih normi morala i međunarodnog humanitarnog prava“, rekao je Mizincev.
BONUS VIDEO - VOJSKA DNR ČISTI MARIUPOLj: Pripadnici "Azov-a" digli u vazduh Dramsko pozorište
NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja
MOJ tata se ljutio na mene, govorio je, ja sam odatle otišao, a ti se vraćaš, ali ja sam odlučila i na kraju je život tako sve uredio da na mestu u planinskom selu Vlase, gde je njegova majka Ljubica odgajala trojicu sinova i jednu kćer, to sada radim i ja - započinje svoju po mnogo čemu neobičnu priču tridesetšetogodišnja učiteljica Aleksandra Ljubić, književnica, slikarka, supruga, odbornica u skupštini grada i, kako kaže, najvažnije mama Darka (14), Đorđa (10), Veljka (8) i Marijane (7).
10. 01. 2026. u 15:08
FRANCUSKA PRETI IZLASKOM IZ NATO-a: Glasanje u parlamentu, bes prema Trampu zbog Venecuele, Izraela i Grenlanda
FRANCUSKA je zapalila političku fitilj-bombu u samim temeljima NATO-a, u trenutku kada se globalne tenzije ubrzano prelivaju sa periferije na samu strukturu zapadnog bezbednosnog sistema.
10. 01. 2026. u 06:30
"PRIPADA NAMA - NE DANSKOJ, NI SAD" S Grenlanda poslata jasna poruka: "Niko nema pravo da odlučuje umesto nas"
LIDERI pet najvećih političkih partija Grenlanda objavili su zajedničko pismo u kojem naglašavaju da Grenland nije deo ni SAD ni Danske, već da pripada Grenlanđanima, i da zahtevaju od Sjedinjenih Američkih Država da nemaju nikakvu kontrolu nad tim ostrvom.
10. 01. 2026. u 11:52
Komentari (0)