MOSKVA: Dva ukrajinska helikoptera ušla u ruski vazdušni prostor i udarila na stambene zgrade
DVA ukrajinska jurišna helikoptera su navodno ušla u ruski vazdušni prostor i izvršila najmanje šest udara na stambene zgrade, saopštio je ruski Istražni komitet.
Foto: Printskrin Telegram/rt_russian
Zvanična Rusija tvrdi da je napadnuto pogranično selo Klimovo u Brjanskoj oblasti i da je u napadu povređeno sedam osoba. Guverner regiona je ranije pripisao napad ukrajinskoj vojsci.
Ruski Istražni komitet je saopštio da tretira incident kao zločinačku zaveru. U saopštenju se navodi da su dva ukrajinska vojna jurišna helikoptera prešla u ruski vazdušni prostor oko podneva po lokalnom vremenu, leteći na maloj visini.
Letelica je iz teškog naoružanja gađala selo. Oštećeno je šest kuća, navodi se.
Preporučujemo
PUTIN NE ODBIJA SASTANAK SA ZELENSKIM: Peskov - "Potrebna je priprema nacrta sporazuma"
14. 04. 2022. u 12:54
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala
Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.
11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39
Komentari (0)