ŽESTOK ODGOVOR ZAHAROVE: Odgovorićemo na ovaj zlobni čin Nemačke!
RUSIJA će odgovoriti na proterivanje diplomata iz Nemačke, izjavila je danas portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova.
Foto: EPA
- Odgovorićemo i na ovaj zlobni čin nemačke političke mašinerije - rekla je Zaharova, prenosi TAS S.
Nemačko Ministarstvo spoljnih poslova odlučilo je da proglasi 40 zaposlenih u ruskoj ambasadi u Berlinu personama non grata, javio je nemački nedeljnik "Špigel".
Ovu informaciju je potvrdila i ministarka spoljnih poslova Analena Berbok, ne navodeći broj ruskih diplomata koji će biti proterani, preneo je Interfaks.
- Proglasili smo značajan broj zaposlenih u ruskoj ambasadi za nepoželjne. Iniciraćemo dalje reakcije zajedno sa našim partnerima - napisala je nemačka ministarka spoljnih poslova na Tviteru.
- Vlada u Berlinu odlučila je da proglasi nepoželjnim značajan broj službenika ruske ambasade, koji su svakodnevno radili protiv naše slobode i jedinstva našeg društva - rekla je Berbok.
Dodala je i da je ruski ambasador u Nemačkoj danas obavešten o toj odluci.
BONUS VIDEO - POGLEDAJTE SNIMAK RUSKOG NAPADA: Navođenim bombama razneli centar za obuku 132. bataljona!
VENECUELA TONE U HAOS: Poznato ko je uhapsio Madura, cure prvi detalji (FOTO/VIDEO)
U GLAVNOM gradu Venecuele, Karakasu, odjeknule su eksplozije, a grad su u niskom letu nadletali avioni, javljaju svetski mediji. Američki predsedik Donald Tramp objavio je da je predsednik Venecuele Nikolas Maduro uhvaćen zajedno sa suprugom i prebačen iz zemlje.
03. 01. 2026. u 07:45 >> 16:21
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
OVO SU KRILI: Isplivala dugo čuvana tajna Ane i Bastijana
RAZVOD Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera bila je jedna od glavnih vesti prethodne godine.
02. 01. 2026. u 08:40
Komentari (0)