U MARIJUPOLJU SE BORI PREKO 7.000 NEONACISTA: Ukrajinske snage u Donbasu izgubile četvrtinu ljudstva
ŠEF Glavne operativne uprave Generalštaba Oružanih snaga Rusije Sergej Rudskoj je kazao i da se u Marijupolju bori preko 7.000 neonacista koji izgledaju kao obični civili i koriste građane kao „živi štit“.
Foto Tanjug/AP
Kako je rekao, okosnica borbene snage kijevskog režima su nacionalističke borbene gormacija kao što su bataljoni „Azov“, „Ajdar“ i „Desni sektor“.
Takođe je rekao i da je oružana formacija ukrajinske vojske koja ratuje u Donbasu do sada izgubila preko jedne četvrtine vojnika.
- Na samom početku vojne operacije narodnim milicijama DNR i LNR se suprotstavljala ukrajinska vojska koja je brojila oko 59.300 vojnika. Do danas su ukrajinske snage izgubile oko 16.000 vojnika, što je oko 26 odsto ljudstva - dodao je.
Kazao je i da je praktično celokupna teritorija LNR već oslobođena, a kada je reč o DNR, nešto više od polovine.
- Glavni zadaci prve faze specijalne operacije su ispunjeni, borbeni potencijal ukrajinske vojske je drastično smanjen i to će omogućiti da se fokus stavi na glavni cilj – a to je oslobođenje Donbasa - naglasio je.
BONUS VIDEO:
SANKCIJE RUSIJI SE OBILE ŠPANCIMA O GLAVU: Narod besan zbog visokih cena benzina
Preporučujemo
"ISTO JE RADILA NACISTIČKA NEMAČKA!" Putin očitao lekciju Zapadu
25. 03. 2022. u 16:26 >> 18:37
"NAPOLjE, IMPERIJALISTIČKE NATO UBICE!" Grci poslali jasnu poruku Alijansi (VIDEO)
25. 03. 2022. u 15:38
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Šta je zapravo reaktor Dimona, najstrože čuvani izraelski objekat - gde svega ima, a Izraelci sve strogo kriju? (FOTO)
U balističkom raketnom napadu na Dimonu, grad na jugu Izraela, povređeno je 47 ljudi, koji su zaposleni u bolnici. Većina povreda je uzrokovana šrapnelima, prema izraelskoj službi za hitne slučajeve Magen David Adom. Dimona se nalazi oko 13 kilometara od nuklearnog istraživačkog centra Negev.
21. 03. 2026. u 21:44 >> 22:08
Komentari (0)