UKRAJINCI PONOVO GRANATIRALI DONJECK I LUGANSK: Selo Petrivske napadnuto jutros u 5.30
PRORUSKE snage u istočnoj Ukrajini optužile su ukrajinske vladine snage za današnje artiljerijske i minobacačke napade u tri odvojena incidenta, izvestila je ruska agencija Interfaks, a prenosi Rojters.
Foto printskirn twitter intelsky
Samoproglašena Donjecka Narodna Republika je saopštila da je granatirano selo Petrivske jutros u 5.30 časova po lokalnom vremenu, dok je samoproglašena Luganska Narodna Republika prijavila jutros dva incidenta sa minobacačkom vatrom.
Iz misije LNR-a pri Zajedničkom centru za kontrolu i koordinaciju poručuju da su ukrajinske vladine trupe u protekla 24 časa čak 29 puta prekršile primirje na teritoriji LNR-a.
- U protekla 24 sata, odnosno 17. februara, registrovano je ukupno 29 kršenja primirja od strane vojnih jedinica Ukrajine - saopštila je ta misija na svom Telegram kanalu, a prenosi ruska agencija TASS.
Agencija Interfaks javlja da je rusko ministarstvo odbrane objavilo da se nekoliko ruskih pešačkih jedinica vratilo u svoje baze u regijama Dagestan i Čečenija, i to nakon što su završili vežbe na Krimu.
Kremlj je ove nedelje saopštio da je počeo sa povlačenjem dela vojnika iz područja koja se graniče sa Ukrajinom, ali Kijev i Zapad taj potez osporavaju, navodeći da su određene jedinice i oprema zamenjene drugima.
BONUS VIDEO:
KRIZA KOJA BRINE CEO SVET: Da li će narasle tenzije oko Ukrajine eksplodirati u rat?
Uskoro opširnije
Preporučujemo
UKRAJINSKE SNAGE GRANATIRALE NASELjA U DONBASU: U dva sata ispaljeno oko 160 granata
17. 02. 2022. u 07:47
MOSKVA UPOZORAVA KIJEV: Svaki pucanj može imati fatalne posledice u Donbasu
16. 02. 2022. u 18:00
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)