POZNATI PEVAČ UHAPŠEN ZBOG TERORIZMA: Milioni su slušali njegove hitove, poseta Siriji ga koštala slobode
POZNATI sirijski muzičar Omar Sulejman uhapšen je u Turskoj zbog navodnih veza sa terorističkim organizacijama, piše Raša Tudej.
Foto: Jutjub/DutchTurkish
Sulejman, koji je sarađivao sa Bjork i Dejmonom Albarnom, priveden je na ispitivanje u sredu, a policajci su takođe pretražili njegovu kuću u jugoističnoj turskoj provinciji Sanliurfa.
Pevač je verovatno uhapšen zbog nedavnih poseta oblastima Sirije koje kontrolišu kurdski militanti.
Iako su Kurdi sarađivali sa SAD u borbi protiv Islamske države, Turska je označila kao terorističke organizacije sve grupe koje sarađuju sa Radničkom partijom Kurdistana.
Sulejmanov sin je negirao navodne veze njegovog oca sa teroristima, rekavši da on nije politički opredeljen i da je postao žrtva lažne prijave.
Omar Sulejman je bio poznati pevač na svadbama u rodnoj Siriji, ali njegova međunarodna karijera je krenula uzlaznom putanjom nakon što je pobegao od rata u Tursku pre 10 godina.
Njegov najveći hit "Varni Varni" ima više od 90 miliona pregleda na Jutjubu, a takođe je nastupao i na ceremoniji dodele Nobelove nagrade za mir 2013. godine.
BONUS VIDEO: RUSI NA TVITERU POSTAVILI VIDEO IZ SRBIJE - "Čuvar reda" u Kraljevu
Preporučujemo
"KALAŠNjIKOV" ISPORUČIO NAJNOVIJE RAKETE: Ruska vojska jača za seriju "Strela" (VIDEO)
18. 11. 2021. u 11:14
NOVO PUŠKARANjE NA KAVKAZU! Azerbejdžanci napali Jermene, Jerevan žestoko uzvratio
18. 11. 2021. u 09:45
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
"PUTINE, IZAĐI!" Pozvao ruskog predsednika na dvoboj - bizaran video kruži internetom
NEOBIČAN snimak kruži mrežama, a na njemu se vidi mladić koji stoji na Crvenom trgu i izaziva predsednika Rusije Vladimira Putina na dvoboj. Međutim, snimak nije stvaran, već je napravljen uz pomoć veštačke inteligencije, ali sa jasnim ciljem.
18. 03. 2026. u 18:34
Komentari (1)