PRVI ODGOVOR NA ERDOGANOVE PRETNJE: Američka ambasada u Turskoj reagovala na optužbe turskog predsednika
AMERIČKA ambasada i još nekoliko ambasada u Turskoj saopštile su danas da se pridržavaju diplomatske konvencije kojom se predviđa da se ambasade ne mešaju u unutrašnja pitanja zemlje domaćina, a nakon što je predsednik Redžep Tajip Erdogan tokom vikenda najavio da će "izbaciti" ambasadore 10 zemalja.
Foto arhiva
- SAD naglašavaju da se pridržavaju Člana 41. Bečke konvencije o diplomatskim odnosima - navela je američka ambasada na Tviteru, prenosi Rojters.
Kanada, Holandija i Novi Zeland su poslali sličnu poruku, dok su Norveška i Finska retvitovale američku poruku.
Erdogan je za vikend poručio da će ambasadori biti "proglašeni personama non grata" jer su tražili oslobađanje Osmana Kavale, koji je zatvoren već četiri godine po optužbama da je finansirao proteste i da je učestvovao u neuspelom puču.
BONUS VIDEO:
PROTEST ŽENA U KABULU: Traže da se zaštite njihova prava od Talibana
Preporučujemo
GLAVNA TEMA PROTERIVANjE AMBASADORA: Erdogan predsedavao sednicom vlade
25. 10. 2021. u 16:05
PORUKA ONIMA KOJI ČEKAJU DA TURSKA POSRNE: Erdogan otvorio 46 fabrika u jednom gradu
24. 10. 2021. u 15:59
POKOLj RUSA KOD POKROVSKA, OBJAVLjENI SNIMCI: Krenuli u napad pod okriljem magle, poginulo oko 90 vojnika (VIDEO)
UKRAJINSKE snage odbile su velike ruske napade u jednom danu u pravcu Pokrovska, u Donjeckoj oblasti, usmrtivši oko 90 ruskih vojnika, javlja Kijev post.
01. 02. 2026. u 16:56
"ANUŠKA JE VEĆ PROLILA ULjE..." Medvedev: Zelenski je osuđen na propast
ŠEF kijevskog režima Vladimir Zelenski je osuđen na propast, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev medijima.
01. 02. 2026. u 14:56
"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
01. 02. 2026. u 09:13
Komentari (0)