"BUK" I "PANCIR" - KAKVA KOMBINACIJA: Sirijska PVO uništila 22 izraelske rakete

Novosti online

21. 08. 2021. u 07:43

SIRIJSKE snage protivvazdušne odbrane su pomoću ruskih sistema uništile 22 rakete koje je Izrael ispalio na Siriju, saopštio je zamenik načelnika Ruskog centra za pomirenje zaraćenih strana u Siriji kontraadmiral Vadim Kulit.

БУК И ПАНЦИР - КАКВА КОМБИНАЦИЈА: Сиријска ПВО уништила 22 израелске ракете

Foto: EPA

On je napomenuo da je 19. avgusta oko 23 časa šest taktičkih lovaca ratnog vazduhoplovstvo Izraela iz libanskog vazdušnog prostora ispalilo 24 vođene rakete na ciljeve u sirijskim provincijama Rif Damask i Homs.

- Dežurne snage sirijske PVO uništile su 22 rakete iz sistema ruske proizvodnje ‘Buk-M2E’ i ‘Pancir S’ koje su u službi Oružanih snaga Sirije - precizirao je Kulit.

Kako je rekao, u izraelskim raketnim napadima na sirijskoj strani nema žrtava niti porušenih infrastrukturnih objekata.

(rs.sputniknews.com)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (1)

OD PENZIJE LEPO ŽIVIM: Ceca Kitić dobija pozamašnu svotu novca od države