SVEŠTENIK BACIO KISELINU NA EPISKOPE: Haos u grčkoj crkvi, policija privela muškarca, ovo je razlog napada
GRČKA policija danas je uhapsila sveštenika koji je nešto ranije napao grupu episkopa u manastiru Petraki u Atini, bacivši kiselinu na njih.
Foto: Arhiva Novosti
Sedam episkopa koji su se sastali kako bi razmotrili raščinjenje tog sveštenika, zadobili su opekotine po licu i rukama i hitno su prebačeni u bolnicu, javio je Rojters.
Čuvar manastira, koji je uspeo da uhvati sveštenika na kapiji, takođe je pretrpeo opekotine i prevezen je u bolnicu.
Preporučujemo
DRAGAN MARKOVIĆ PALMA U SOLUNU: Prijem kod mitropolita solunskog Varnave
05. 06. 2021. u 10:38
LEPA VEST ZA SVE KOJI IDU U GRČKU: Ukinuto obavezno nošenje maski na otvorenom
23. 06. 2021. u 19:13
IRAN LANSIRAO RAKETE SA BOJEVOM GLAVOM OD JEDNE TONE: Tvrde da su pogodili aerodrom u srcu Tel Aviva (VIDEO)
IRANSKI Korpus islamske revolucionarne garde tvrdi da je jutros lansirao balističke rakete sa eksplozivnim bojevim glavama od jedne tone na aerodrom Ben Gurion u Tel Avivu.
05. 03. 2026. u 13:12
RUTEU STIGLA OŠTRA PORUKA ČLANICE NATO: Ko kaže da većina podržava udare na Iran?
ŠPANSKA ministarka odbrane Margarita Robles oštro je danas odbacila tvrdnju generalnog sekretara NATO-a Marka Rutea da postoji "široka podrška" članica saveza ratu koji američki predsednik Donald Tramp vodi protiv Irana.
05. 03. 2026. u 12:54
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)